TASARIM SERİLERİ

Sadece Nef tarafından uygulanan Tasarım Serileri sistemi ile binaların yalnızca cephesi ve lobisi tasarlanmıyor.Her Nef serisi için farklı tasarımcılar ile mimarlar çalışılıyor ve her projenin en ufak köşesi bile özel olarak tasarlanıyor.Hem binalar hem de kapınızın kolundan,asansörün tuşuna kadar birçok detay dünyaca ünlü tasarımcıların ve mimarların imzasını taşıyor.

Sebastian Leon Agneessens Formavision

Kariyerini son 10 yılda pazarlama alanından sanat, küratörlük, müzisyenlik ve tasarımcılık alanlarına doğru genişleten Sebastian Leon Agneessens, Formavision'ın sanat direktörü ve kurucusudur. Kariyerine Armani ve ardından Chanel'de pazarlama uzmanı olarak başlamıştır.

Advertising Age Dergisi tarafından "Sanat ve marketing'in kesişme noktasında, sağlam bir yere sahip bir adam" olarak nitelendirilmektedir.

İşleri arasında; Coca Cola Atlanta Genel Merkezi'nin (The World Of Coca Cola) dizaynı, Diesel Denim Gallery/New York ve Starbucks Salon yer almaktadır.

NEF patentli "Foldhome" sistemi içinde tasarladığı foldhome üniteleri:

• Müzik Stüdyosu
• Sanat Stüdyosu
• Özel Sinema
• Parti&Karaoke Odası
• Şehir Manzarası (City View)

Nef, Sebastien Leon Agneessens tarafından tasarlanan "Golden Horn" adlı heykeliyle, 21-25 Eylül 2011 tarihlerinde Londra'da gerçekleşen fuarda yerini aldı.

Web sitesi için tıklayın.

Dror Benshetrit Studio Dror

Dror Benshetrit, 2002'den beri, inovativ tasarım projeleri üzerine çalışıyor. Tasarım anlayışı, farklı boyut ve yapılarda, derinliği olan projeler üzerine yoğunlaşmaktadır. Portfolyosu; ürün tasarımı, mimari projeler, iç mimari ve sanat yönetimi alanlarından oluşmaktadır.

Tasarım yaptığı markalar arasında; Bentley, Alessi, Bombay Sapphire, Kiehl's, Levi's, Puma ve Swarovski yer almaktadır.

NEF patentli "Foldhome" sistemi içinde tasarladığı foldhome üniteleri;

• Teras bahçesi&barbekü
• Teras jakuzi
• Gözlemevi
• Açıkhava sineması
• Açıkhava parti alanı
• Bina asansörleri

Web sitesi için tıklayın.

Paul Lewis / Marc Tsurumaki / David Lewis LTL Architects

Üç önemli tasarımcı tarafından kurulmuştur.

Amerika'daki birçok üniversitede tasarım ve mimari dersleri vermiş ve hala vermekte olan Paul Lewis, mimari alanında, Mercedes T. Bass Roma ödülüne sahiptir. Aynı zamanda New York Mimari Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Marc Tsurumaki, Amerika'da birçok üniversitede dersler vermiş ve halen vermeye devam etmektedir. Marc Tsurumaki akademik kariyerine, Columbia Üniversitesi mimarlık fakültesinde yardımcı profesör, Louis I. Kahn'da ise misafir profesör olarak devam ediyor.

Marc Tsurumaki 2002 yılında, Van Alen Institute'ye ismini vermiştir ve New York Danıştay'ında, uygulamalı sanatlar üzerine planlama ve dizayn panelleri düzenlemektedir.

David J. Lewis, The New School For Design'da profesörlük yapmakta ve aynı zamanda Design Workshop Programları'nı yönetmektedir. Ayrıca Cornell Üniversitesi, University of Pennsylvania, University of Limerick ve Ohio State Üniversitesi'nde dersler vermektedir. İrlanda'da bulunan University of Limerick mimarlık okulunun danışma kurulunun kurucu üyelerindendir.

Portfolyolarında Venedik Bienali tasarımından, Park Tower tasarımına, MoMA için özel projelerden, en hip restaurant dizaynlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip LTL, NEF patentli "Foldhome" sistemi içinde, aşağıdaki üniteleri tasarlıyor;

• Mini basketbol sahası
• Mini futbol alanı
• Özel stüdyolar
• Fitness odası
• Bilgi masası ve lobi
• Koridorlar

Web sitesi için tıklayın.

Stefan Boublil THE APT

The Apartment Creative Agency kurucusu ve kreatif yönetmenidir.

Aynı zamanda "Meet At The Apartment"ın ortağı ve "theaptBROADCAST"in editoryal yönetmenidir.

New York'taki NYC Residence'ın da tasarımını yapan Boublil'in NEF 163 Projesi için yarattığı tasarımlardan biri, %100 Design London Fuarı adaylarından…

NEF patentli "Foldhome" sistemi içinde tasarladığı foldhome üniteleri:

• Lobi / Giriş
• Misafir Odası
• Yönlendirme tabelaları

Web sitesi için tıklayın.

Harry Allen

Harry Allen Design'ın kurucusu ve başkanıdır. İlk işi ve aynı zamanda master tezi olan çalışması, bir mobilya serisi olan "Living Systems"dir ve 1993'te New York Uluslararası Çağdaş Mobilya Fuarı'nda sergilenmiştir. Bugün, tasarladığı mobilyalar, Habitat, Dune ve Magis gibi, önemli firmalarca satılmaktadır.

Mobilya tasarımının yanı sıra, iç mimari alanında önemli çalışmalar yapmaktadır. Özellikle New York Soho'da bulunan tasarım galerisi Moss, uluslararası alanda övgüler almaktadır. Allen, New York'taki SX137 Restaurant/Klüp'ün ve Guggenheim Müzesi ofislerinin tasarımcısıdır.Kendi tasarımı olan seramik köpük lambalar, 1994'ten bu yana MoMA'da sergilenmektedir ve müzenin devamlı dizayn koleksiyonuna eklenmiştir.

NEF patentli "Foldhome" sistemi içinde tasarladığı foldhome üniteleri:

• Gusto Odası
• Business Odası

Web sitesi için tıklayın.

Alper Böler

Ürün ve mobilya tasarımcısı Alper Böler, Alper Böler Tasarım'ı 2008'de kurdu. İlk koleksiyonu Housework: Design Domesticated, 2009 New York Design Week'te sergilendi.

Böler'in çalışmaları uluslararası platformda Wallpaper, Abitare, Interni, I.D., Frame ve Surface gibi yayınlarda yer buldu. Aynı zamanda uluslararası tasarımların konu edildiği Desire, Furnish ve Kelvin gibi kitaplarda da işlerinden bahsedilmektedir.

Aralık 2008'de, British Council tarafından verilen, jüri üyelerinin Ron Arad gibi uluslararası tasarımcı ve tasarım uzmanlarından oluştuğu, "Uluslararası Genç Girişimci Yarışması"nda 2. lik ödülünü kazandı.

Mayıs 2009'da, "Tasarımda kültür ve ortak hafıza" alanında konuşmacı olmak üzere, New York'taki Parsons the New School of Design'a davet edildi.

2009 yılında tasarladığı "Sema Kahve Masası" ile,

IF Design Award'ın kazananı oldu.

Alper Böler, NEF için "Play Station Odası" tasarlamaktadır.

Web sitesi için tıklayın.

Foster and Partner's

Gerçekleştireceğimiz projelerimizi hayata geçirebilmek için dünyadaki en ünlü mimar olarak gösterilen Lord Norman Foster'ın sahip olduğu ve AlbionRiverside Londra, HSBC UK Headquarters ve HearstTower New York gibi projelerin yaratıcısı Foster&Partner's şirketiyle temasa geçtik ve üç yıllık bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmayla önümüzdeki üç yılda İstanbul'da gerçekleştireceğimiz projelerin önemli bir kısmında birlikte çalışacağız.

Web sitesi için tıklayın.

SOM

NEF iki Haliç projemizi dünyaca ünlü SOM firması hayata geçiriyor. 1936 yılında kurulan ve dünyanın en iyi üç mimarlık firmasından biri olan SOM, 3000'den fazla çalışanı ile 60'dan fazla ülkede hizmet veren, dünyanın en büyük mimarlık ofislerinden biridir. SOM'in projelerinden bazıları dünyanın sembol binaları olarak gösterilen; New York'taki ikiz kulelerin yerine inşa edilen One World Trade Center, Dubai'deki dünyanın en yüksek binası olan Bruj el Khalifa, Chicago Sears Tower ve yine New York Time Warner Center bulunmaktadır.

Web sitesi için tıklayın.

HOK

NEF Kağıthane 11 ve NEF Levent Offices 05 projelerimizin mimari danışmanlığını dünyanın en önde gelen, en prestijli mimarlık firmalarından biri olan ve kurulduğu 1955 yılından bu yana gerçekleştirdiği projelerle pek çok uluslararası ödül alan HOK yapmaktadır. Projeleri arasında Foster&Partner's ile birlikte yürüttüğü Londra'daki dünyaca ünlü Yeni Wembley Stadı, St. Petersburg'daki Dali Müzesi, Boston'daki Logan ve Hindistan'daki Bengaluru gibi pek çok havalimanı, ABD'deki Millward Brown ofisleri ve Çin'deki Four Seasons Oteli bulunmaktadır.

Web sitesi için tıklayın.

Autoban

Birlikte çalıştığımız ünlü mimarlık firmalarından biri olan Autoban, 2003 yılında kurulmuştur.

The House Cafe, Kitchenette, Vakko, Nef Apartment Kemerburgaz 04 gibi birçok markanın iç mimari tasarımına imza atan, dünyaca ünlü ve uluslararası ödüllü Autoban Mimarlık ve Tasarım Ofisi, bugünlerde Nef Flats 163, 2010 yılında Dünya Mimarlık Festivali’nde toplam 32 projenin yer aldığı “Future Projects “ / “Residential” (Gelecek Projeler/ Yaşam Alanı) kategorisinde, finalde yarışan dokuz proje arasında yer aldı.

Web sitesi için tıklayın.

ADD-ON +Web sitesi için tıklayın.

LombardiniWeb sitesi için tıklayın.